Позиція Червоних щодо урядової політики в умовах пандемії COVID-19

05.11.2021

Українська медицина, «відреформована» та «оптимізована» за рецептами пані Супрун та транснаціональних корпорацій, виявилась нездатною протистояти таким викликам, як пандемія коронавірусу.

Самовіддана боротьба «реформаторів» з системою охорони здоров’я Семашка і з койко-місцями, закриття у ході адміністративної та медичної «реформ» районних поліклінік та лікарень, призвели до гострої нестачі місць для хворих.

Приватизація виробництва і постачання медичних товарів, в тому числі, медичного кисню, призвела до їх здороження та нестачі.

Фактична ліквідація у рамках «медреформи» української медичної науки призвела до того, що Україна досі не спромоглася виробити власну вакцину.

Скорочення соціальних витрат, те, що вимагають ринкові «реформи» та Міжнародний валютний фонд, призвело до того, що кілька років поспіль уряд та Верховна Рада виділяють з бюджету на медицину порядку 3,5% ВВП. За мінімальної потреби у 5%.

Це у свою чергу призводить до скорочень і звільнень медичних працівників навіть в умовах пандемії.

Медична «реформа» перетворила українську медицину на комерцію, а здоров’я і життя українців на товар, який має приносити прибуток приватним національним та транснаціональним медичним та фармацевтичним корпораціям. І практично зруйнувала доступну та безоплатну систему охорони здоров’я.

Деградація освіти в результаті антисоціальної освітньої «реформи», падіння освіченості українців, сприяє поширенню в суспільстві релігійних та інших забобонів проти вакцинації.

Разом із тотальною недовірою до влади, все це призводить до масової відмови людей від вакцинації та масштабних акцій протесту

.

Попри це, уряд на вимогу суб’єктів зовнішнього управління та корпорацій з упертістю, гідної віслюка, продовжує медичну «реформу». Разом із іншими ринковими «реформами».

І найефективнішим способом дій у такій ситуації уряд бачить не відміну «медреформи», не соціальні зміни в Україні, а лише обмеження основоположних соціальних та громадянських свобод українців.

Криза, яка склалася в українській медицині та нова хвиля пандемії коронавірусу вимагає рішучих дій, аби виправити ситуацію.

Червоні пропонують:

1.Зупинити вбивчу «медреформу».

2. Відновити доступну та безоплатну систему охорони здоров’я в Україні.

3. Виділяти на медицину та медичну науку не менше 5% ВВП.

4. Запровадити систему безкоштовних тестів та роз’яснювальну кампанію щодо коронавірусу та вакцинації.

5. Відзначаючи необхідність карантинних заходів, Червоні заявляють, що уряд не може при цьому обмежувати чи скасовувати основоположні соціальні та громадянські права українців – право на працю, свободу пересування, свободу зібрань. Права та свободи, гарантовані Конституцією України та міжнародними документами з прав людини.

Україні потрібні не ринкові «реформи», а соціальні зміни – зміни не лише в медицині, а й в усіх сферах життя.

Поділитися посиланням: