Суд над Партією Шарія

06.04.2021

6 квітня 2021 у Окружному адмінсуді Києва розпочався розгляд позову Мінюста України про заборону Партії Шарія.

Мінюст вважає, що підставою для заборони є висловлювання Анатолія Шарія і порушена за цими висловлюваннями кримінальна справа.

Між тим, за українським законодавством висловлювання і, навіть, порушена кримінальна справа, не можуть бути причиною заборони політичної партії. Натомість об’єднання громадян можуть бути заборонені, якщо вони створюють незаконні збройні формування, розпалюють міжнаціональну та міжрелігійну ворожнечу, пропагують війну, закликають до насильницького повалення конституційного ладу.

І ми навіть знаємо такі партії та громадські організації, які підпадають під ці критерії. Це ультраправі та відверто нацистські об’єднання. Але погляд Мінюсту звернувся не до них, а до партії, яка веде парламентський спосіб діяльності і провела своїх депутатів до місцевих рад багатьох регіонів Сходу і Півдня України.

Але при цьому гостро критикує нинішню владу і особисто президента Зеленського за те, що він не виправдав тих надій тих українців (73%), які проголосували за нього два роки тому.

Понад тисячу шаріївців прийшли сьогодні до суду, серед них депутати ППШ у місцевих радах. Всі вони написали заяви про залучення їх третьою стороною до справи, бо рішення суду стосується їх прав.

Опозиційна платформа за життя, яка може стати наступним кандидатом на заборону, підтримала Партію Шарія і провела вулицями Києва автопробіг. Кілька депутатів ОПЗЖ з’явилися до суду.

Автоколона ОПЗЖ на підтримку Партії Шарія

Загалом ППШ продемонструвала серйозну мобілізаційну здатність навіть в умовах карантинного нокдауну.

Ультраправі опоненти шаріївців, попри погрози, до суду так і не з’явились. Мабуть, проблеми з мобілізацією…

В суді адвокати ППШ одразу ж заявили клопотання про відвід судді Нони Векуа. І у судовому оголошено перерву.

Очевидно, буде ще не одне таке засідання, де сторони оголошуватимуть клопотання, відводи, проситимуть приєднати докази, перенести розгляд.

Результат розгляду спрогнозувати важко. Зрозумілі насправді є дві речі.

  1. Українські суди не є незалежними.
  1. Якщо справа дійде до Європейського суду з прав людини, рішення його буде однозначне – заборона Партії Шарія, як і КПУ, порушує ст. 11 Євроконвенції (свобода асоціацій і мирних зібрань), ст. 10 (свобода вираження поглядів) та низку інших свобод.

І ще зрозуміло, що підтримка Партії Шарія у цьому процесі, це не просто підтримка Партії Шарія. І не просто підтримка інших опозиційних партій, які у випадку створення прецеденту влада може заборонити і за рішенням суду, і за рішенням РНБО.

Це – боротьба за волю українців і за право українців вільно висловлювати свої погляди і бачення майбутнього України.

І ось мій коментар з приводу цих подій телеграм-каналу Objektyv.

Інші статті автора:

Поділитися посиланням: