Призначити всеукраїнський референдум щодо продажу землі та стосунків з МВФ

01.09.2020

ПРИЗНАЧИТИ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РЕФЕРЕНДУМ ЩОДО ПРОДАЖУ ЗЕМЛІ ТА СТОСУНКІВ З МІЖНАРОДНИМ ВАЛЮТНИМ ФОНДОМ НЕГАЙНО ПІСЛЯ УХВАЛЕННЯ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО НАРОДОВЛАДДЯ ЧЕРЕЗ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РЕФЕРЕНДУМ».

ЦІ ПИТАННЯ МАЮТЬ ВИРІШУВАТИ ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ, А НЕ ПРЕЗИДЕНТ З ГРУПОЮ ДЕПУТАТІВ.

Є два нагальних питання, які мають значення для всієї України: закон про продаж землі та меморандум з Міжнародним валютним фондом, виконання якого знищить соціальні права українців.

Президент, уряд та Верховна Рада, не спитавши у громадян України, за нас вирішили, що землю сільгосппризначення можна продавати і що ми повинні виконувати вимоги МВФ.

Досі, за відсутністю законодавства про референдум, українці не могли висловити свою точку зору на ці життєво важливі питання.

Нарешті президент Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект «Про народовладдя через всеукраїнський референдум». І Верховна Рада ухвалила його у першому читанні 18.06.20. Після його остаточного ухвалення з’являться законні підстави для проведення всеукраїнських референдумів.

У будь-якому разі, коли законопроект буде ухвалено парламентом, у ньому будуть положення про те, що всеукраїнський референдум може призначатися президентом. І про те, що всеукраїнський референдум може проголошуватись президентом за народною ініціативою (для цього необхідно буде зібрати три мільйони голосів українців).

Ці положення будуть у законі, бо це – конституційні норми.

Для українського суспільства дуже важливо, аби українці сказали своє слово. За продаж української землі чи проти? Адже за Конституцією України земля є об’єктом власності українського народу. За виконання вимог МВФ чи ні?

Після ухвалення закону «Про народовладдя» ми ініціюємо референдум за народною ініціативою. Але для створення ініціативних груп референдуму, збору підписів, часу на роздуми президента, піде немало часу – не один місяць.

У той же час «ринок землі» буде відкрито вже у липні наступного року. А вимоги МВФ уряд взявся виконувати вже після першого траншу.

Тому для того, аби український народ міг справді сказати своє вирішальне слово, необхідно, аби референдум з питань продажу землі та вимог МВФ відбувся якнайшвидше. Інакше в Україні відбудуться незворотні зміни і голос народу вже нічого не вирішить.

Тому ми пропонуємо, аби президент призначив всеукраїнський референдум з цих двох питань негайно після того, як закон «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» набуде чинності:

  1. ВИ ПРОТИ ПРОДАЖУ ЗЕМЛІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ В УКРАЇНІ?
  2. ВИ ЗА ПРИПИНЕННЯ КРЕДИТНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ З МІЖНАРОДНИМ ВАЛЮТНИМ ФОНДОМ?

Навіть якщо ми зберемо 25 тисяч голосів за цю петицію, президент не буде зобов’язаний оголосити референдум.

Але він змушений буде зробити одне з двох:

  • призначити референдум;
  • публічно пояснити, чому він, всупереч своїм передвиборчим обіцянкам, не призначає референдум з життєво важливих для українського суспільства питань.
Поділитися посиланням: