Перший український Онлайн-Першотравень

01.05.2020

1 травня 2020 року, у розпал коронавірусної кризи, відбулася перша українська онлайн-маївка.
До мережевої акції долучилися півсотні учасників – мешканців різних міст України, включно з Донецьком, а також українці, які живуть зараз у Польщі, Росії, США, Канаді, Німеччині, Великобританії, Чилі, Іспанії та Литві – що підкреслювало інтернаціональний характер робітничого свята. У заході взяли участь підписанти звернення «За незалежну соціальну Україну!», яке було оприлюднено з нагоди першотравневого свята.

Онлайн-Першотравень зібрав разом громадських діячів, профспілковців, медиків, робітників, журналістів, науковців, програмістів, екологів, вчителів, учасниць жіночих організацій, митців.
Правозахисник Володимир Чемерис розказав про глибоку соціально-економічно кризу, у яку занурюється постмайданівська Україна – на тлі занепаду лівого та робітничого руху, масового порушення прав людини, впровадження зовнішнього управління та безкарних злочинів ультраправих.

Соціолог Юлія Юрченко зробила структурний аналіз катастрофічних за своїми наслідками неоліберальних реформ, які поступово знищують українське суспільство та позбавляють громадян країни майбутнього. Відомий журналіст Олег Ясинський вказав на спільні фактори глобальної кризи, які однаковим чином діють в Україні та Латинській Америці.

Зварювальник Денис Левін розповів з Донецьку про необхідність припинення нескінченного збройного конфлікту, від якого перед усім страждають робітники, а викладач Київського національного університету Шевченка Юрій Латиш описав процес знищення української освіти.

Молодий український антифашист зробив доповідь про вуличний терор українських нацистів, перед якими ганебно капітулювала українська ліберальна спільнота. Політемігрант у Барселоні Андрій Мовчан зазначив, що тотальний диктат правої ідеології змушує українців вдаватися до внутрішньої міграції, а перший голова Української медіа-профспілки Сергій Гузь закликав опиратися політичній цензурі, та розбудовувати незалежні ЗМІ, які не боятимуться лівого погляду на події.

Олеся Орленко, голова Товариства друзів «Юманіте» – найстарішої лівої газети Європи – наголошувала на великому значенні фактору міжнародної лівої солідарності, а програміст Ілля Дерев’янко навів приклади європейських акцій на підтримку миру та демократії в Україні.

Дмитро Мануїльский – онук одного з засновників Червоного Профінтерну – розповів про сучасні експерименти з втіленням ідей видатного радянського кібернетика Віктора Глушкова, спрямованих на вдосконалення системи економічного планування. А еколог Євген Колишевський констатував, що Україна знаходиться на межі екологічної катастрофи – у чому нещодавно пересвідчилися кияни.

Виступаючі підкреслювали необхідність змінити соціально-економічний та політичний курс України. Підписанти звернення вимагають покласти край війні, скасувати декомунізацію та припинити політичну дискримінацію, зупинити медичну та земельну «реформи», відмовитися від виконання політичних, соціальних та економічних вимог зовнішніх кредиторів, націоналізувати стратегічні підприємства та галузі промисловості, встановити контроль за цінами на критичні товари та послуги стимулювати колективні форми виробництва,управління та власності.

Основною суспільною цінністю має стати людина – її життя, здоров’я, освіта, самореалізація та навколишнє середовище. Задля цього ліві повинні створити впливовий та масовий рух, здатний врятувати безпорадну перед кризою Україну.

Єднаймося за мир, незалежність, демократію та соціалізм!
Контакти організаторів:
ershtemai@riseup.net

Інші статті автора:

Поділитися посиланням: