Зупинити диктатуру – заява Червоних

03.02.2021

2 лютого 2021 року президент України Володимир Зеленський оприлюднив указ про персональні санкції щодо опозиційного народного депутата Козака. Згідно указу також були позбавлені ліцензій та припинено мовлення трьох належних йому телеканалів – «112 Україна», «News One» та «ZIK». Каналів, які подавали різні точки зору на ситуацію в Україні.

Президент жодним законодавчим актом не наділений повноваженнями запроваджувати санкції щодо громадян України і, тим паче, закривати українські телеканали.

Таким чином, указ порушує Конституцію та законодавство України і знищує основоположні громадянські права – свободу слова, свободу вираження поглядів і свободу отримання інформації. Адже в Україні забороненя цензура та обмеження редакційної політики засобів масової інформації. Покладання на телеканали відповідальності за «проросійську позицію» фактично означає, що влада покладає на журналістів відповідальність та необхідність дотримуватися самоцензури. Цими діями влада грубо порушує свої обов’язки захищати демократичні принципи та свободи, які мають усі громадяни України.

Фактично в Україні зроблений черговий крок до конституційного перевороту. Це відбувається у той момент, коли діями того ж президента паралізована робота Конституційного суду України.

Забороні телеканалів з початку цього року передували затримання і арешти організаторів протестів проти підвищення тарифів, учасників антифашистських акцій, людей, яким служба безпеки «інкримінувала» організацію роботи незалежних телеграм-каналів. Влітку 2020 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, новітній орган цензури, скасувала ліцензію на мовлення телеканалу «КРТ».

Протягом 7 років, за президентства Порошенка і Зеленського, в Україні відбувається систематичне придушення свободи слова, напади ультраправих радикалів на журналістів та на ЗМІ, які правоохоронні органи належним чином не розслідують. В Україні заборонені низка інтернет-ресурсів, кінофільмів, книжок.

Придушення громадянських прав відбувається на фоні «ринкових реформ»: продажу української землі, тотальної приватизації і деіндустріалізації, підвищення тарифів, медичної, освітньої, пенсійної, трудової та інших «реформ».

Очевидно, влада вважає, що для того, щоб українці проковтнули антисоціальні «реформи», необхідно позбавити їх інформації і затулити рота.

Все це «реформування», придушення громадянських прав і цькування інакомислячих, відбувається під аплодисменти, а то й на пропозицію залежних від суб’єктів зовнішнього управління «лібералів».

На 30-му році незалежності Україна фактично перестала бути незалежною, правовою, соціальною державою вільних людей.

Червоні закликають українців до опору проявам диктатури.

Ми вимагаємо негайного відновлення діяльності усіх незаконно заборонених інформаційних каналів в Україні.

Ми вимагаємо негайної відставки президента Зеленського і притягнення його до відповідальності за порушення Конституції та численні спроби узурпації влади.

Поділитися посиланням: