Заява групи Червоні про необхідність референдуму про відновлення незалежності України

01.12.2020

29 років тому, 1 грудня 1991, понад 90% громадян України проголосували за незалежність своєї країни.

Тепер ми змушені визнати, що сьогодні Україна знову стала залежною.

Залежною від Міжнародного валютного фонду, який вимагає продовження ринкових неоліберальних «реформ» – земельної, медичної, освітньої, пенсійної.

В інтересах транснаціонального та національного компрадорського капіталу вимагає тотальної приватизації та збільшення тарифів.

Залежною від США, представники яких прямо втручаються у кадрову політику України. І, навіть, від імені українського уряду заявляють, яку вакцину проти коронавірусу нам не можна закупати.

Залежною від Європейського Союзу, який вустами своїх послів вимагає дозволити експорт лісу – кругляка. Та вимагає забути про законопроект, який би надав певні преференції національному машинобудуванню.

Найгірше для України те, що «нова» українська влада в особі президента Зеленського погоджується на всі ці вимоги. Точно так, як погоджувалась «стара» влада в особі президента Порошенка.

Найгірше для України те, що зовнішнє управління Україною, як і іншими країнами периферійного капіталізму, спрямоване на те, аби перетворити Україну на сировинний придаток з дешевою робочою силою та ринок збуту.

Така політика зовнішнього управління і перетворення України на країну залежного капіталізму призводить до зубожіння більшості українців, поглиблення соціального розшарування, знищення трудових прав робітників та обезземелення селян.

Усі суспільно важливі рішення чиновники на печерських пагорбах ухвалюють всупереч волі і без жодної згоди українського народу, який за Конституцією є джерелом влади та власником землі та її надр.

Український народ має висловити свою волю щодо питань землі, вимог МВФ та ЄС. І має відновити незалежність, проголошену за рішенням українського народу на референдумі 1991.

Проте Верховна Рада й досі не ухвалила закон «Про народовладдя через всеукраїнський референдум». Хоч ухвалення такого закону було одним з перших обіцянок кандидата у президенти Зеленського.

Очевидно, залежна від зовнішнього управління влада гальмує ухвалення цього закону, як і блокує діяльність Конституційного суду України, аби українські громадяни не встигли сказати своє слово, а суд не оцінив конституційність закону «Про ринок землі» до липня 2021, коли українська земля буде виставлена на продаж.

Тому група Червоні:

  1. Вимагає від президента та парламенту України негайно ухвалити закон «Про народовладдя», вже прийнятий у першому читанні. Аби український народ міг висловити свою волю з суспільно важливих питань на всеукраїнському референдумі.
  1. Закликає усі соціальні та політичні сили, яким важлива незалежність, демократія та соціальна Україна, одразу ж після ухвалення закону про референдум об’єднатися задля організації референдуму з питань:
  • Про заборону продажу української землі;
  • Про відмову України від вимог Міжнародного валютного фонду.

Саме шляхом висловлення волі народу через референдум 1991 року, Україна досягла незалежності.

І через референдум Україна має свою незалежність відновити.

Поділитися посиланням: