Заява Червоних щодо остаточної втрати незалежності правосуддя

30.10.2020

Атака Офісу Президента та його зовнішніх господарів на Конституційний суд України на наших очах знищує останні підвалини суверенітету, незалежності та демократичності влади в Україні. Знищує сподівання на побудову правової держави в Україні.

В незаконний спосіб правляча влада намагається утримати в покорі суддів, використовуючи для цього тиск, погрози та масовану пропагандистську кампанію в ЗМІ.  Ми переконані, що мета цієї кампанії зовсім не в боротьбі з корупцією. Адже за останні роки, коли було ухвалене антикорупційне законодавство, ми так і не побачили притягнення до відповідальності найбільш одіозних корупціонерів. Навпаки, вони продовжують керувати країною, затягуючи у болото корупції всіх, хто потрапляє у їх сферу впливу. Саме через це провалюються усі спроби реформування судової чи правоохоронної системи.

Ми не плекаємо ілюзій, що судова гілка влади в нашій країні не тільки корумпована, але і залежна від виконавчої гілки влади. Конституційний Суд роками закриває очі на прийняття законів, що суперечать Конституції України. Наприклад, з 2015 року на розгляді КСУ знаходяться подання щодо неконституційності окремих положень закону про очищення влади.

Проте, сьогодні Конституційний суд України є єдиною інстанцією, де громадяни можуть оскаржити закони, що порушують їх конституційні права. Зараз на розгляді КСУ знаходяться подання та скарги щодо пенсійного забезпечення, оплати праці, трудового законодавства, медичного забезпечення, гарантування вкладів та багато інших.

Та найбільше влада боїться того, що Конституційний суд України насмілиться переглянути найбільш одіозні дії влади останніх років: мовне законодавство, земельну реформу, закон про добровільне об’єднання громад та інші «реформаторські закони», які до жодних позитивних змін для українського народу не призвели.

Нас не вводить в оману той факт, що приводом для атаки стало неоднозначне рішення Конституційного Суду, який скасував деякі норми антикорупційного законодавства. Як і весь український народ, ми так само вважаємо, що корупція наносить величезну шкоду добробуту громадян та держави.

Але замість того, щоб вдосконалити антикорупційне законодавство відповідно до рішення Конституційного Суду, влада прагне цинічно змінити склад самого суду. Тим самим даючи чіткий сигнал усій гілці судової влади, що їх правосуддя закінчується там, де починаються інтереси олігархічної влади.

У засобах масової інформації розгортається справжня істерія навколо рішення суддів КСУ, мета якої – дискредитація та демонізація як складу суду, так і принципів незалежності Конституційного суду України та судової гілки влади загалом. Для підсилення пропагандистського ефекту, влада лякає громадян тим, що Україна може втратити безвізовий режим. Нахабно шантажуючи їх тим, що вони не зможуть з гідністю та повагою подорожувати до країн ЄС.

Невдоволення рішенням Конституційного суду України висловили і впливові зовнішні партнери української влади. Усіляко декларуючи її незалежність, посли країн ЄС в чергове демонструють, що ця незалежність має певні межі. Шантажуючи українську владу розривом угоди про безвізовий режим, вони вимагають зберегти схвалене під їх впливом антикорупційне законодавство та призначених керівників антикорупційних органів. Навіть у тому випадку, якщо такі призначення чи законодавство суперечать Конституції України. Той факт, що українська влада піддається такому тиску, демонструє остаточну втрату незалежності української судової влади.

Ми вимагаємо від української влади негайно припинити ескалацію насильства в країні та повернутися у правове русло своєї діяльності! Будь-яка боротьба з корупцією, судова, правоохоронна чи інші реформи мають відбуватися в конституційний спосіб та в інтересах народу України.

Ми закликаємо Президента України, як гаранта Конституції України, негайно повернутися до реалізації усіх гарантованих цією конституцією прав та свобод!

Ми в чергове закликаємо владу перестати гратись у незрозумілі опитування, а негайно прийняти законодавство про референдуми та провести загальнонаціональний референдум щодо ринку землі, примирення на Донбасі, умов Міжнародного валютного фонду та інших важливих для кожного українця питань!

Інші статті автора:

Поділитися посиланням: