В Україні реалізовується заколот проти Конституції заради продажу землі. Заява групи Червоні

31.12.2020

До антиконституційних дій гаранта Конституції президента Зеленського приєднався і Офіс Генерального Прокурора. У цьому відомстві не тільки наполягають на «законності»  Указу Зеленського про відсторонення голови КСУ, а ще й вимагають притягнути до відповідальності працівників КСУ, які наважилися надати правову оцінку діям президента.

Вчора вранці на сайті КСУ з’явилося роз’яснення, що  указ про відсторонення голови КСУ є нікчемним, оскільки така процедура щодо суддів Конституційного суду не передбачена ані самою Конституцією, ані законодавством України.

Навпаки, як ми вже повідомляли, Конституція захищає суддів від будь-якого тиску з боку виконавчої чи законодавчої влади. Бо саме КСУ визначає законність чи незаконність дій та нормативних актів цих гілок влади.

Спроба обійти Конституцію України з надуманих підстав – відкинута фахівцями КСУ з правових норм. Адже абсурдність відсторонення судді по висунутому, але не доведеному у суді обвинуваченню – очевидна навіть не для фахівців з права. Бо за таких підстав Офіс Президента може у будь-який момент замовити у призначеного президентом Генпрокурора відкриття кримінальної справи проти будь-якого судді КСУ. І на цій підставі «тимчасово відсторонити» такого суддю.

Як після цього можна вважати Конституційний суд України – незалежним та справедливим у своїх рішеннях?

Та, схоже, президента та його оточення хвилює не це питання, а можливість будь-якою ціною паралізувати роботу суду. Вони цих своїх дій навіть не приховують. Саме про таку мету – не дати голові КСУ скликати спеціальні засідання (на яких і може бути ухвалене Конституційним судом рішення про припинення повноважень або звільнення судді) – заявив представник президента в КСУ Федір Веніславський.

Нинішній склад Конституційного суду України раптово став доброю кісткою в горлянці  реформаторів, які не рахуються ані з законодавством та Конституцією України, ані з народом. Адже закон про референдум, на якому б українці мали висловитись щодо усіх останніх ключових реформ – досі не ухвалений. Його обіцяють розглянути вже тоді, коли стартує ринок продажу землі, і зупинити цю реформу через референдум буде неможливо. Як неможливо вже зупинити антисоціальну медичну реформу чи фактичну приватизацію комунальних послуг.

Протистояння між Зеленським та КСУ сьогодні – не абстрактно юридичне питання. І не є лише протистоянням між різними угрупованнями в українській владі. Це – насправді соціальне питання, бо йдеться про те, що влада хоче запровадити земельну та інші антисоціальні реформи всупереч Конституції, яка встановлює, що Україна – соціальна держава і український народ є власником землі та її надр.

Цікаво, що якби такі події чинилися в сусідній Білорусі, усі наші правозахисники, уся «світова демократична спільнота» кричали б про узурпацію влади та попрання демократії. Проте по відношенню до свавілля проти Конституційного суду України – ця сама спільнота зберігає мовчання. Що саме по собі є черговим свідоцтвом подвійних стандартів, які стали нормою серед багатьох українських правозахисників.

Поділитися посиланням: