Позиція Червоних щодо продажу української землі

11.06.2021

«І землеювсім даною, і сердешним людом торгуєте?

Стережіться ж, бо лихо вам буде».

Тарас Шевченко

28 квітня 2020 президент підписав закон про ринок землі, згідно якого з 1 липня 2021 в Україні має розпочатися купівля – продаж земель сільськогосподарського призначення.

Червоні рішуче виступають проти продажу української землі, який призведе до обезземелення і зубожіння селян, експлуатації сіл латифундіями.

Червоні заявляють: відкриття ринку землі у липні 2021 відбудеться всупереч Конституції та волі українського народу.

Соціальні наслідки продажу землі.

Через гнітюче економічне становище та позаекономічний примус, більшість селян продадуть  свою землю за безцінь.

І змушені будуть обирати, чи йти працювати батраками на власну землю, чи шукати долі у місті або за кордоном.

Більшість землі сконцентрується у руках невеликої групи великих капіталістів – латифундистів, для яких головне власний прибуток, а не соціальний, освітній та культурний розвиток українського села.

Латифундії не потребують значної кількості робочих рук і задля отримання швидких прибутків зацікавлені у вирощуванні технічних культур.

Процеси зубожіння і знелюднення українського села відбуваються і зараз, внаслідок «ринкових реформ». Але з відкриттям ринку землі ці процеси підуть ще швидшими темпами. Процеси знищення українського села стануть незворотніми.

Продовольча безпека України.

На фоні принизливо-фантасмагоричного нарративу «західних партнерів» про Україну як «аграрну супердержаву», в Україні практично відсутня політика забезпечення продовольчої безпеки. Сьогодні Україна, в результаті «ринкових реформ» на селі, критично залежна від імпорту продуктів харчування і, навіть, значної кількості агросировни.

Червоні наполягають, що будь яке “реформування” земельних відносин має передбачати захист соціально-економічних прав і свобод громадян і базуватися, в першу чергу, на принципі гарантування продовольчої безпеки країни.

Продаж землі відбудеться всупереч Конституції та волі українського народу.

За Конституцією українська земля є об’єктом права власності українського народу.

І лише народ України, як власник землі і як єдине джерело влади в Україні, своїм волевиявленням може відкрити ринок землі. Але, як показують практично всі опитування, абсолютна більшість українців, як селян, так і мешканців міст, проти продажу землі.

Проте суб’єктам зовнішнього управління Україною немає жодного діла до волі народу і Конституції України. МВФ і західні посольства вимагають від київського уряду не тільки продажу української землі, але й права її скупляти представникам транснаціонального капіталу.

І, аби Конституційний Суд не виніс рішення про очевидну неконституційність продажу землі без референдуму, президент Зеленський у незаконний спосіб заблокував роботу Конституційного Суду.

І, щоби народ України не зміг висловити свою волю щодо продажу землі, президент Зеленський підписав закон про всеукраїнський референдум лише 8 квітня 2021, щоб референдум не встиг відбутися до 1 липня.

Але український народ має сказати свою волю! Референдум щодо землі має відбутися, нехай і після 1 липня 2021.

Червоні візьмуть участь в організації референдуму і закликатимуть громадян України проголосувати проти продажу землі.

Червоні заявляють, що відродження українського села можливе не шляхом «ринкових реформ», а шляхом запровадження і стимулювання колективних форм господарювання на землі. Коли селяни працюватимуть на своїй землі і дбатимуть про соціальний розвиток своїх сіл.

Українська земля – не товар!

Поділитися посиланням: